Add your content here
Add your content here

Jak szybko naładować baterię w telefonie

baterie do telefonu

Ładowarka ładowarce nie jest równa. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak może różnić się długość ładowania baterii jedną ładowarką, od innej ładowarki. Kupując telefon, otrzymujemy ładowarkę w standardzie. Tego typu przedmioty jednak stanowią zwykłe rozwiązania, które na pewno nie są w stanie zadowolić tych najbardziej wymagających klientów. Rynek sprawił więc, że dziś można wybierać naprawdę różnorodne rozwiązania. Jakie?

Ładowanie smartfonów

Niemal każdy smartfon ma swój system i standard ładowania, który został wymyślony przez producenta. Oczywiście prawdą jest, że w chwili obecnej niemal każdy telefon naładujemy za pomocą tej samej ładowarki do telefonów, jednak długość ładowania może zostać wydłużona, jeśli sama ładowarka razem z telefonem nie są ze sobą odpowiednio sparowane. Co więc zrobić, żeby ładowanie było jeszcze szybsze? Na jakie rozwiązanie postawić, aby jakość ładowania mogła w pełni nas zadowolić?

Czym jest Quick Charge?

Każdy, kto siedzi nieco bardziej w nowinkach wie, czym jest Quick Charge i co ma to wspólnego z ładowaniem telefonów. Nazwa ta jest określana mianem szybkiego ładowania, który ma określony standard. Wielu ludzi mylnie używa tego określenia, traktując je jako klasykę przy szybkim ładowaniu. Jest to mylne określenie, gdyż istnieje tylko jeden standard szybkiego ładowania, jakiego nie są w stanie zaoferować żadne ładowarki do telefonów, które nie działają w tym konkretnym standardzie. Jak więc taki Quick Charge działa? Ładowarka jak również smartfon muszą być ze sobą kompatybilne, tak jak jest to w standardzie. Aby zobaczyć, czy tak to wygląda, należy spojrzeć na specyfikację. W gruncie rzeczy znalezienie odpowiedniej ładowarki do telefonów nie jest w gruncie rzeczy takie trudne. Trzeba jedynie posiadać nieco wiedzy, by odpowiednio ze sobą połączyć dwa rozwiązania, a to na pewno zagwarantuje nam wszystko to, co najlepsze i to, na czym nam zależy.

Chińskie podróbki

W sklepach znaleźć można wiele chińskich podróbek, które tak naprawdę nie są w stanie zapewnić nam takiego ładowania, na jakim nam zależy. Oczywiście naładujemy nim nasz smartfon, jednak nie będzie to tak szybkie ładowanie, jakiego byśmy oczekiwali. O ile ładujemy telefon w trakcie nocy, ta długość naładowania nie odgrywa dla nas dużego znaczenia. Wielu jednak ludzi potrzebuje szybkiego doładowania idąc na spotkanie z klientem czy jadąc w podróż, a zwykłe, chińskie ładowarki do telefonów nie będą wówczas dobrym wyborem, który byłby w stanie zadowolić taką osobę. Koniecznie więc należy zwracać uwagę na specyfikację i dobierać telefon do takiej ładowarki, która będzie działała szybko i bez zarzutu. Zarówno odpowiednia ładowarka, a nawet i odpowiedni przewód stanowią podstawę, aby być w pełni zadowolonym z tego, czego oczekujemy i na czym nam zależy.

Jak działają ładowarki sieciowe USB?

Ładowarki do telefonów sieciowe są urządzeniami, dzięki którym naładujemy zarówno smartfon, tablet, jak również i każde inne urządzenie z odpowiednim wejściem. Wystarczy podłączyć je do gniazdka 230V, a do tego użyć kabla USB. Każdy model telefonu lub innego urządzenia może mieć inne wejście, dlatego też należy ładowarkę do tego dopasować. Większość dziś posiada uniwersalne wejścia, dzięki czemu jedna ładowarka do telefonu sprawdza się w każdym modelu. Co jest ważne w ładowarce? Na pewno napięcie ładowania, które jest wyrażone w woltach, jak również i natężenie prądu, które wyrażone jest w amperach. Obydwa te czynniki mają bardzo duży wpływ na to, jak szybko dany sprzęt się ładuje. Im natężenie większe, tym szybkość ładowania wzrasta, ale pamiętać należy przy tym, aby nie było ono zbyt wysokie, bo może dojść do przegrzania urządzenia.

Jak długo ładowarka do telefonu ładuje smartfon?

Czy obliczaliśmy kiedyś, ile zajmuje naszej ładowarce naładowanie baterii smartfonu do pełna? Wszystko oczywiście zależy od tego, jaką tą ładowarkę do telefonu posiadamy. Jeśli będziemy mieć sprzęt, który działa w standardzie szybkiego ładowania, to w wielu modelach smartfonów czas ładowania wynosi zaledwie 1,5 godziny. Prawda, że wynik imponujący? Inne smartfony, także z możliwością szybkiego ładowania mogą naładować nasz telefon w około 2 – 3 godzin. Jeśli nie mamy tego szybkiego ładowania i korzystamy z chińskiej wersji, wówczas czas ładowania może wynosić nawet kilka godzin.

Wybór odpowiedniego sklepu

Bardzo duże znaczenie ma to, gdzie taką ładowarkę do telefonu zakupimy. Jeśli nie zwrócimy na to uwagi, kupimy zwykły produkt z Chin, który będzie ładował nasz smartfon bardzo długo. Jeśli jednak zależy nam na czasie i na doborze jak najlepszej ładowarki, wówczas warto sprawdzić specyfikację, zobaczyć co poszczególne sklepy mają nam do zaoferowania i na tej podstawie wybrać coś, co okaże się być jak najlepszym z możliwych rozwiązaniem. Pamiętajmy, rynek w tym segmencie produktów jest bardzo bogaty i na pewno każdy jest w stanie znaleźć dla siebie jak najbardziej pasujące akcesoria.