Add your content here
Add your content here

Jak założyć apple id?

Jak założyć apple id?

Apple pozwala teraz zmienić swój Apple ID na dowolny kraj w App Store. Jest to szczególnie przydatne, jeśli jesteś biznesmenem lub podróżnikiem, który podróżuje między różnymi krajami. Ale robiąc to, zawsze kończy się utratą synchronizacji między innymi urządzeniami Apple. Na przykład, za każdym razem, gdy zmieniasz kraj w App Store, tracisz synchronizację iCloud i całą historię zakupów (oczywiście nie faktyczny zakup).

Zmiana Apple ID na iPhonie / iPadzie

Sztuczka polega na tym, aby zachować dwa oddzielne identyfikatory Apple ID, jeden dla iCloud, a drugi dla App Store. Podczas konfigurowania nowego iPhone’a lub iPada zostaniesz poproszony o zalogowanie się z Apple ID lub utworzenie nowego Apple ID, jeśli jesteś nowym użytkownikiem. Ostatecznie umieszczasz ten sam identyfikator Apple ID wszędzie tam, gdzie zostaniesz o to poproszony i w końcu używasz jednego identyfikatora do logowania się w iCloud i App Store. Otwórz App Store na swoim urządzeniu i kliknij na ikonę profilu w prawym górnym rogu ekranu. Może to być Twoje zdjęcie, jeśli je ustawiłeś, lub prosta ikona sylwetki. Na tej stronie powinieneś być w stanie zobaczyć informacje o swoim koncie. Jeśli jesteś już zalogowany za pomocą Apple ID, kliknij na “Wyloguj się” u dołu ekranu lub po prostu przejdź do “Utwórz Apple ID”, aby skonfigurować Apple ID z żądanymi ustawieniami kraju i regionu. Kliknięcie na ten link przekieruje Cię na stronę “Utwórz Apple ID”. Możesz założyć nowy Apple ID z wybranym krajem i ustawieniem regionu jako proces jednorazowy. Po zakończeniu tworzenia nowego identyfikatora Apple ID będziesz zalogowany z nowo utworzonym identyfikatorem w App Store. Teraz, jeśli wrócisz do ustawień i klikniesz na swoje nazwisko na górze ekranu, zobaczysz dwa osobne Apple ID dla iCloud i App Store. W ten sposób synchronizacja danych między urządzeniami Apple nie zostanie zakłócona, a Ty będziesz mógł pobierać aplikacje z różnych sklepów. Aby powrócić do swojego domowego identyfikatora Apple ID, wystarczy się wylogować i zalogować za pomocą głównego identyfikatora Apple ID.

Jak stworzyć Apple ID?

Apple ID to kluczowy element posiadania urządzenia Apple. Służy do uzyskiwania dostępu do iCloud, App Store, iTunes, Apple Music i wielu innych usług. Jest też niezbędny do synchronizowania treści między urządzeniami, dokonywania zakupów i wielu innych czynności. Utworzenie Apple ID jest bezpłatne i proste, a jeśli jesteś nowym użytkownikiem ekosystemu Apple, to jest to pierwszy krok do skonfigurowania urządzenia Apple. Ten poradnik prowadzi przez proces tworzenia Apple ID na komputerze z systemem Windows. Otwórz aplikację iTunes dla Windows i upewnij się, że jest aktualna. Korzystając z paska menu w górnej części okna iTunes, wybierz Konto > Zaloguj się. Wybierz opcję Utwórz nowy Apple ID. W tym miejscu będziesz musiał zaakceptować Warunki i zasady Apple oraz Politykę prywatności, a następnie wypełnić formularz w celu utworzenia nowego identyfikatora Apple ID. Twój Apple ID będzie adres e-mail, którego używasz do zarejestrowania się na konto. Musisz podać swoje imię i nazwisko, kraj, hasło oraz serię pytań bezpieczeństwa. Pamiętaj, że możesz zostać poproszony o podanie danych karty kredytowej i danych rozliczeniowych, ale wybranie opcji “Brak” pozwala ominąć tę prośbę. Rejestracja konta Apple ID będzie musiała zostać zweryfikowana, a Apple wyśle wiadomość e-mail z weryfikacją.

Zobacz również:

Jak zmienić identyfikator Apple ID w telefonie iPhone lub iPadzie?

Czasami może zajść potrzeba zmiany identyfikatora Apple ID używanego na telefonie iPhone lub iPadzie. Na szczęście jest to proste zadanie. W zależności od tego, czy zachowasz zawartość iPhone’a lub iPada, czy ją wymażesz, niektóre dane pozostaną na telefonie iPhone nawet po zmianie urządzenia. Na przykład pozostaną kontakty, zdjęcia i wydarzenia z kalendarza na telefonie iPhone (nie tylko w iCloud). Aplikacje, muzyka, książki i subskrypcje podcastów także pozostaną na telefonie iPhone, ale ich aktualizacja będzie problemem, jeśli zalogujesz się na inne konto iTunes lub App Store niż to, na którym je kupiłeś. Gdy zalogujesz się na inny Apple ID, będziesz mógł połączyć zawartość iPhone’a z danymi iCloud powiązanymi z innym Apple ID. Jeśli więc wylogowałeś się z służbowego Apple ID i chcesz zachować swoje kontakty służbowe na iPhonie, zapisz je na iPhonie, a następnie scal je, gdy zalogujesz się do osobistego Apple ID. Uruchom aplikację Ustawienia na swoim iPhonie lub iPadzie. Stuknij baner Apple ID w górnej części ekranu. Przewiń do dołu i stuknij Wyloguj się. Kliknij Wyloguj się z iCloud, jeśli masz różne konta dla iCloud oraz sklepów iTunes i App Store. Wpisz hasło powiązane z Twoim Apple ID. Stuknij opcję Wyłącz dla funkcji Znajdź mój iPhone. Włącz kategorię dla wszystkich danych, które chcesz zapisać lokalnie na telefonie iPhone. Pamiętaj, że po przełączeniu kont dane na telefonie iPhone zostaną scalone z nowymi danymi Apple ID. Stuknij polecenie Wyloguj. Stuknij Wyloguj się ponownie, aby potwierdzić chęć wylogowania.