Add your content here
Add your content here

Jak często wykonywać masaż tajski? 

Jak często wykonywać masaż tajski? 

Masaż tajski http://taotaospa.pl/masaz-tajski-grodzisk/ to bardzo ciekawa czynność, której każdy powinien spróbować przynajmniej raz w życiu. Oczywiście nie mówimy o żadnej formie ucisku, który imitowałby element kultury Tajów, ale o profesjonalnych technikach oraz odpowiedniej otoczce. Jest to cały rytuał czynności, który polega na akupresurze, rozciąganiu, dotykaniu czy masowaniu różnych części ciała. Występuje w wielu formach, a jednocześnie posiada bogatą tradycję. Najczęściej podaje się, że pochodzi z 5 wieku p.n.e., ale na przestrzeni lat wiele technik było zmienianych, by wreszcie osiągnąć ostateczną formę. Oczywiście nadal dochodzi do dalszych ewolucji i teraz odbywa się to już na dużej liczbie gałęzi. Wynika to z występowania wielu odmian, bo czymś innym jest tajski masaż stóp http://taotaospa.pl/masaze/ oraz np. wykorzystanie stempli ziołowych. Niektóre z wariantów znajdują się już daleko od siebie. W ramach tego artykułu odpowiemy przede wszystkim na pytanie, jak często powinno się stosować masaż tajski? Dlaczego jest on tak wartościowy i dlaczego chciałoby się korzystać z przyjemności częściej niż można?

Po co stosować masaż tajski?

Jak często wykonywać masaż tajski? Odpowiedź na to pytanie jest łatwa. Po pierwsze masaż tajski prowadzi do odprężenia. Szczególnie w dynamicznym współczesnym świecie wartościowe jest spędzenie trochę chwil na relaksie. Podczas akupresury zapominamy o codziennych problemach oraz o stresie, który jest już zaliczany do chorób cywilizacyjnych. Właśnie relaks jest najważniejszym czynnikiem wyboru tej formy. Nie jest jednak jedyny. Po drugie masaż polega na rozciąganiu różnych części ciała. Ostatecznie dochodzi do rozprężenia mięśni oraz przyspieszenia pracy układu krwionośnego i limfatycznego. To bezpośredni wpływ na zdrowie. Najlepiej przekonają się o tym osoby, które po zabiegu na pewien czas zapomną o bólach kręgosłupa, który doskwierał im wcześniej. Po trzecie masaż jest zaczerpnięciem orientalnej kultury. Sam ucisk jest jej częścią, ale dodatkowo dochodzi tutaj cały rytuał. Będziemy mieć okazję na zapoznanie się z orientalną muzyką, aromatycznymi zapachami, a nieraz również z tradycyjnymi strojami. Żaden z tych elementów nie byłby aż tak znaczący oddzielnie. Razem stanowi to pełny ekosystem i pozwala przez pewien czas odbyć relaksującą podróż do Tajlandii.

Jak często można stosować masaż tajski?

Po zapoznaniu się z zaletami tej formy aktywności możemy odpowiedzieć na najważniejsze pytanie tego artykułu. Jak często możemy korzystać z dobrodziejstwa masażu tajskiego? Najłatwiej odpowiedzieć od razu, że optymalnie jest nie więcej niż 2 razy w tygodniu. Jednocześnie ta górna granica wydaje się optymalna, ale to oczywiste, że nie każdy ma odpowiednią ilość nakładów czasowych i finansowych. Skorzystanie z tej formy raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie to również bardzo dobre wybory. Nie powinniśmy jednak korzystać z tej usługi częściej niż 2 razy w tygodniu. Od razu warto zaznaczyć, że masaż tajski może trwać godzinę lub dwie. Zależy to również od wybranego wariantu. Ciało początkujących osób nie będzie przyzwyczajone do takiej aktywności. Często poleca się na początek wariant klasyczny, który najpełniej oddaje ideę oraz filozofię masażu tajskiego. Może on być jednak stosunkowo obciążający dla naszego ciała jak na pierwszy. Inne źródła podają więc, że najlepszy na początek będzie masaż olejkowy http://taotaospa.pl/. Ten najczęściej trwa 90 minut, ale nie jest to żadną regułą. Jest to łagodniejsza forma masażu, która mniej obciąży nasze ciało. Nie zmienia to faktu, że nadal warto odczekać co najmniej te 3 dni przed kolejną sesją.

Przeciwwskazania, które uniemożliwiają lub ograniczają możliwość wykonywania masażu tajskiego

Będąc już w kwestii ograniczeń czasowych, powinniśmy zwrócić uwagę na inne przeciwwskazania. Masaż tajski jest zdrowy zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. W niektórych przypadkach powinniśmy jednak zrezygnować z tej formy. Przede wszystkim z takiego masażu muszą niestety zrezygnować osoby, które mają problemy z chorobami skóry. Najczęstszym problemem są jeszcze niezagojone rany. Kobiety w ciąży powinny albo zrezygnować z masażu tajskiego, albo wybrać jego specjalną odmianę. Ta z kolei jest dostosowana właśnie do przypadku ciąży. W przypadku chorób układu nerwowego oraz serca również nie zaleca się wykonywania tej formy odprężenia. Powinniśmy również wiedzieć, żeby w dzień masażu nie jeść ciężkich posiłków oraz pić dużo wody.

Dla kogo masaż tajski będzie doskonałym wyborem?

Warto jeszcze dodać dla kogo dedykowany jest masaż tajski. Najłatwiej by było powiedzieć, że dla wszystkich, którzy nie mają specjalnych przeciwwskazań. Warto to jednak doprecyzować. Jeśli czujemy się zestresowani i potrzebujemy odprężenia, masaż tajski jest czymś dla nas. Zabieg jest również polecany w przypadku osób, które chcą zredukować cellulit. Zawiera on właściwości wyszczuplające. Dodatkowo możemy stosować ten wariant w przypadku różnego rodzaju rehabilitacji (np. po odmrożeniach). Przede wszystkim jest to jednak świetna forma spędzenia czasu. Warto poznać w ten sposób orientalną kulturę, ale głównie na chwilę uciec od problemów i poddać swoje ciało odprężeniu.