Add your content here
Add your content here

Jak zmierzyć matę do trampoliny

Jak zmierzyć matę do trampoliny

Możliwość posiadania własnej trampoliny w ogrodzie to dla wielu osób ciekawa forma spędzania czasu nie tylko dla najmłodszych, ale także okazja do wspólnej zabawy rodziców dziećmi. Szaleństwa na trampolinie wyzwalają wiele pozytywnych emocji i endorfin, pozwalając jednocześnie wspaniale spędzić razem trochę czasu.

Trampolina we własnym ogródku czy na działce to coraz częstszy wybór – co warto na ten temat wiedzieć przed zakupem?

Jak zmierzyć matę do trampolinyCoraz więcej osób decyduje się na urozmaicenie swoich ogrodów. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu w ogrodzie, szczególnie w okresie od wczesnej wiosny, aż do późnej jesieni bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie, pozwala się dotlenić i odpocząć. Poza przyrodą, licznymi grami, jakie można uskuteczniać, altaną czy grillem, coraz więcej osób postanawia zakupić również trampolinę. Jest to opcja, która z pewnością przypadnie do gustu młodym osobom, rodzinom z dziećmi. To właśnie najmłodsi uwielbiają atrakcje związane ze skakaniem, robieniem fikołków i wszelkich akrobacji. Jednocześnie, co warto podkreślić trampolina ogrodowa powinna posiadać odpowiednie zabezpieczenia i ochronę, dzięki którym spędzanie czasu na niej będzie całkowicie bezpieczne i pozbawione wszelkiego ryzyka wypadku. Co ciekawe, trampoliny są równie chętnie oblegane przez dorosłych, którzy chcą zapewnić sobie przypływ endorfin i nawet kilka minut skakania codziennie, wpływa pozytywnie na układ krążenia i poprawia nastrój. Jest to także forma rozrywki, w której można uczestniczyć wraz z dziećmi, spędzając jednocześnie czas i świetnie się razem bawiąc. Wybierając trampolinę warto przede wszystkim kierować się wysoką jakością materiałów, z których wykonane są odpowiednie części oraz renomą firmy. Dzięki temu kupując nasz produkt stawiamy na bezpieczeństwo i ochronę. Jednym z najważniejszych elementów trampoliny jest mata. To właśnie na niej skaczemy, odbijamy się i wykonujemy różnego rodzaju akrobacje.

Jak zmierzyć matę do trampoliny – co jest istotne przy pomiarach?

Wybierając ją należy uwzględnić materiał, z jakiego została wykonana oraz maksymalny udźwig. Jeśli chcemy, by również osoby dorosłe mogły z niej korzystać, wówczas należy postawić na zdecydowanie wytrzymalsze tworzywo, które ma większy udźwig. Dzięki temu zarówno dorośli, jak i dzieci będą mogli swobodnie skakać na trampolinie właśnie. Wybierając matę do trampoliny należy przede wszystkim uwzględnić jej wymiar. Na rynku znajdziemy je w różnych rozmiarach. Na co wpływa wielkość maty do skakania? Od wielkości maty zależy ile sprężyn zostanie poprowadzonych do stelażu i jakie napięcie będzie ona miała. Warto pamiętać także o tym, że mata trampoliny jest wymienna. To znaczy stelaż w jaki zainwestujemy może służyć nam przez długie lata, ale najszybciej zużywa się mata, na której się skacze. Taką właśnie matę możemy wymienić w dowolnym momencie. Przed zakupem należy zmierzyć jaki rozmiar jest potrzebny w przypadku naszego stelażu. Konieczne jest zmierzenie średnicy trampoliny, jeśli chodzi o okrągłe stelaże. Należy zwracać uwagę także na to w jakich miarach podane są oznaczenia.

Na co warto zwrócić uwagę, kupując matę trampolinową?

Bardzo często produkty sprowadzane ze Stanów mają oznaczenia w stopach, które należy przeliczyć na centymetry. W przypadku niewielkich różnic średnicy maty do skakania nie przysporzyć to większych problemów przy naciągu. Problemy mogą pojawić się w momencie, gdy różnice pomiędzy rozstawem stelażu, a rozmiarem maty będą znaczące. Gdzie można nabyć taką matę? Otóż dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze sklepu oferującego akcesoria parków trampolin. Producent parków trampolin oferuje szeroką gamę różnych produktów, które pozwolą zakupić nie tylko matę, ale jeśli chcemy zaopatrzyć się w stelaż i wszystkie niezbędne elementy wyposażenia, to również producent parku trampolin w swoim sklepie powinien zapewnić wszystko to, co będzie nam najpotrzebniejsze. Maty trampolinowe sportowe, profesjonalne maty trampolinowe wykonywane są z różnych tworzyw.

Zobacz również:

 

Wyposażenie w trampoliny parków rozrywki i sal zabaw dla dzieci i dorosłych

Specjaliści związani z branżą, na przykład producent trampolin w Polsce zaleca wykorzystywanie polipropylenu. Polipropylen jest wytrzymały oraz wodoodporny, dzięki czemu nawet przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych długo zachowa wysoką jakość. Ponadto odporny jest na promienie słoneczne, co w przypadku trampolin ogrodowych jest bardzo istotne. Niskiej jakości materiały pod wpływem temperatury mogą się kruszyć. Trampoliny poza prywatnymi działkami czy ogródkami, wykorzystywane są także do budowy parków trampolin. Parki trampolin wyposażenie jakie posiadają to wiele różnorakich trampolin właśnie. W różnych rozmiarach, przeznaczeniu dla osób w różnym wieku. Przeszkody miękkie do parków rozrywki czy na wewnętrzne place zabaw właśnie. Opcji jest coraz więcej i grono fanów możliwości gry na przykład w koszykówkę na trampolinach znacząco się powiększa. Powstają kolejne projekty parków trampolin, z których chętnie korzystają nowi użytkownicy.