Add your content here
Add your content here

Jak skutecznie sprzedać swoją nieruchomość?

Jak skutecznie sprzedać swoją nieruchomość?

Sprzedaż nieruchomości nie jest bardzo prostym procesem. Musimy w niego włożyć niemały wysiłek oraz liczyć się z tym, że proces ten może trwać bardzo długo. Przygotujmy się do sprzedaży nieruchomości. Zapoznajmy się z możliwościami, które mamy do dyspozycji i wybierzmy odpowiednią drogę.

 

Sprzedaż bezpośrednia

Gdy mamy do sprzedaży mieszkanie, to możemy w pierwszej kolejności popytać wśród rodziny i znajomych czy może ktoś przypadkowo nie rozgląda się za mieszkaniem. Oczywiście szanse na to są bardzo małe, ale czasami nawet nie zdajemy sobie z tego sprawę. Co jak co, ale gdyby się udało w ten sposób sprzedać mieszkanie, to byłaby to transakcja szybka i bezproblemowa. Wiadomo, że po znajomości wszystko szybko się załatwia i z reguły nie m z niczym problemu. Jesteśmy w stanie także dogadać niektóre kwestie. Możemy się domyśleć, że z obcymi tak łatwo by nie było. Mogłoby się zdarzyć tak, że na przykład nie pozwolą nam zajmować mieszkania przez kolejny miesiąc zanim się wprowadzimy. Z kimś z rodziny czy też ze znajomymi większego problemu nie będzie. A co gdy nie mamy nikogo wśród najbliższych zainteresowanych naszym mieszkaniem? Musimy szukać innego sposobu.

Polecamy również:

Ogłoszenia w sieci oraz prasie

W takiej sytuacji musimy poszukać innych sposobów na sprzedaż. Dobrym wyjściem będzie zamieszczenie ogłoszeń w sieci bądź w prasie. Zacznijmy od serwisów lokalnych. Wiadomo, że najczęściej potencjalni kupcy poszukują nieruchomości w swoim mieście czy też w danym regionie. Raczej zamieszczenie ogłoszenia na ogólnopolskim portalu mija się z celem. Na specjalnych portalach z ogłoszeniami zasięg jest naprawdę spory. Jednak musimy się liczyć z tym, że zamieszczenie ogłoszenia jest płatne. Mimo to musimy mieć na uwadze, że nie jest to zbyt duża kwota. Jest to dobra wiadomość. Jeśli jesteśmy bardziej tradycjonalistami, to powinniśmy pokusić się o ogłoszenie w prasie lokalnej. Tym samym możemy ze swoim ogłoszeniem trafić do osób, które zdecydowanie nie są na co dzień w sieci, a raczej pozostają przy drukowanych gazetach. Umieszczając ogłoszenie zarówno w sieci na portalu, jak i także w prasie możemy śmiało liczyć na zwiększony zakres. Jeśli działamy w mediach społecznościowych, na przykład na Facebooku, to możemy także tam zamieścić post z informacją o sprzedaży mieszkania. Nasi znajomi pewni nasz post udostępnią i tym samym w dalszym ciągu zwiększamy zasięg.

Sprzedaż przez biuro nieruchomości

Jeśli nie chce nam się bawić w zamieszczanie ogłoszeń oraz kontakt z potencjalnymi kupcami, to możemy pokusić się o sprzedaż nieruchomości przez biuro nieruchomości. Jak to zrobić? Wystarczy, że skontaktujemy się z lokalnym biurem nieruchomości czy też nawet z kilkoma biurami nieruchomości. Wygląda to w ten sposób, że dajemy biurowi pełnomocnictwo do sprzedaży naszego mieszkania. Co jak co, ale na pewno mamy tutaj rzeczywiście mniej roboty. Wszystkim zajmuje się opiekun naszej nieruchomości. Wybierając ten sposób, to musimy się liczyć z tym, że biuro nieruchomości pobiera prowizję. Coś za coś. Prowizja nie jest zbyt wysoka. Jeśli rzeczywiście nie mamy zbyt dużo czasu, to możemy wybrać tę drogę.

Ile trwa sprzedaż nieruchomości?

Bez względu na to jaki proces sprzedaży nieruchomości wybierzemy chcielibyśmy wiedzieć ile potrwa sprzedaż nieruchomości? Wiadomo, że nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Czasami jesteśmy w stanie sprzedać nieruchomość w jeden dzień, a czasami nasze mieszkanie czeka na nowego właściciela nawet rok. Jest to okres czasu już naprawdę długi. Wszystko tutaj jest zależne od tego jakiej ceny oczekujemy od kupca. Znaczenie ma także to czy się na spieszy, a może mamy czas. Jeśli mamy czas, to nie musimy obniżać ceny tylko dlatego, aby szybko sprzedać nieruchomość.

Jakie mieszkania cieszą się największą popularnością?

Jeśli chodzi o sprzedaż nieruchomości, to tak naprawdę kupiec zawsze się znajdzie. Oczywiście jedne z mieszkań cieszą się większą popularnością, a inne mniejszą. Na pewno większe mieszkania, słoneczne, z balkonem bądź tarasem o odpowiednim rozmieszczeniu cieszą się największą popularnością. Jednak gdy mamy do sprzedaży kawalerkę, to wcale nie oznacza, że jej nie sprzedamy. Na kawalerki również są chętni. Do procesu sprzedaży mieszkania musimy się odpowiednio przygotować. Musimy również uzbroić się w cierpliwość. Czasami może to trwać naprawdę długo. Nie zrażajmy się oraz także nie doprowadzamy do tego, aby pochopnie obniżać cenę. Czasami naprawdę lepiej poczekać, a nie tracić sporo pieniędzy. Najtrudniejsze może się okazać to, że obcy ludzie notorycznie będą oglądać nasze mieszkanie. Szczególnie jest to trudne, gdy nadal w nim mieszkamy. Nie ma jednak z tego innego wyjścia. Musimy mieszkanie udostępnij. Tylko w ten sposób znajdziemy potencjalnego kupca. Pamiętajmy o tym. Gdy od razu wiemy, że będziemy mieli kłopot zajęciem się sprzedażą, a jednocześnie życiem zawodowym i prywatnym, to nie próbujmy tego, a od razu zwróćmy się o pomoc do doświadczonego biura nieruchomości. Będzie to najlepsze rozwiązanie.

Polecamy: