Add your content here
Add your content here

Hurtownia podologiczna online

Hurtownia podologiczna online

Hurtownia podologiczna online to miejsce zapewniające wysokiej jakości produkty, preparaty, narzędzia, akcesoria i wyposażenia do gabinetów podologicznych. Zakupy w hurtowni online są zdecydowanie wygodniejsze i pozwalają zaoszczędzić czas. Często hurtownie online posiadają również nieco większy i bardziej zróżnicowany asortyment. Jedną z hurtowni podologicznych, oferujących wysokiej jakości wyroby medyczne, jest Kerpro. Jakie preparaty można znaleźć w hurtowni podologicznej online? Które akcesoria warto wybrać? Jak zaopatrzyć swój gabinet dzięki hurtowni podologicznej? Odpowiadamy!

Hurtownia podologiczna online – pielęgnacja skóry stóp

Pielęgnacja skóry stóp zapewnia nie tylko przyjemny efekt estetyczny – skóra jest gładka, miękka i odpowiednio nawilżona.

Pielęgnacja jednak pozwala zmniejszyć ryzyko niektórych schorzeń w obrębie stóp, zwłaszcza:

  • nadmiernego rogowacenia, 
  • tendencji do odcisków czy modzeli,
  • pękających pięt.

Dlatego też warto pamiętać o systematycznej pielęgnacji oraz wybierać wysokiej jakości preparaty, dostępne m.in. w Kerpro. Posiadają one bogaty skład, zapewniający pełną regenerację, nawilżenie i odżywienie stóp.

Dla bardzo wymagającej skóry, z dużą tendencją do przesuszania się, najbardziej polecane są kremy z mocznikiem. Jego stężenie należy dopasować do wymagań skóry.

Hurtownia podologiczna online a preparaty wspomagające leczenie najczęstszych dolegliwości

W drogerii Kerpro znajdziesz wiele preparatów odpowiadających na różne potrzeby i schodzenia. Dostępne są produkty, pomagające uporać się m.in. z grzybicą paznokci i stóp – jedną z najczęstszych infekcji w tej części ciała.

Preparaty najczęściej mają postać kremy, spray’u lub w przypadku paznokci – lakieru. Tym samym można wybrać najwygodniejszą dla siebie formułę.

Innym, bardzo powszechnym problemem są wrastające paznokcie oraz halluksy. W Kerpro dostępne są nie tylko preparaty zmiękczające naskórek, w który wrasta paznokieć, ale również akcesoria, wspomagające jego ustawienie i ułatwiające aplikację klamry. Problem halluksów pomagają złagodzić odpowiednie ochraniacze i separatory.

W hurtowni online znajdziesz również preparaty wspomagające walkę z kurzajkami (ich właściwe leczenie zawsze wymaga wizyty u podologa) oraz łagodzące i zapobiegające pęcherzom i otarciom.

Hurtownia podologiczna online – cęgi i cążki

Cęgi oraz cążki to jedne z podstawowych narzędzi podologicznych.

Cęgi i cążki, w zależności od swojego przeznaczenia, mogą służyć do:

  • wycinania skórek; 
  • skracania paznokci;
  • skracania oraz modelowania drutu przy klamrach, aplikowanych na wrastający paznokieć;

Prawidłowa technika wycinania skórek i skracania paznokci pozwala uniknąć skaleczeń oraz pogorszenia kondycji płytki paznokciowej. Ważną rolę odgrywa tu również jakość narzędzi – jeśli będą one niskiej jakości, słabo wykonane, wówczas będą szarpać płytkę paznokciową i sprzyjać jej rozdwajaniu.

W przypadku skórek mogą nasilać ryzyko skaleczeń, co sprzyja różnym schorzeniom. Dlatego też, decydując się na zakup narzędzi, należy postawić na profesjonalne hurtownie podologiczne, aby mieć pewność, co do jakości zakupionych przyrządów.

Hurtownia podologiczna online – frezy

Frezy to kolejne, kluczowe wyposażenie gabinetu podologicznego. Frezy są niezbędne do opracowywania zrogowaciałego naskórka oraz wygładzania i polerowania powierzchni skóry na zakończenie pedicure. Frezy mogą być również stosowane do opracowywania płytki paznokciowej oraz skórek – wszystko zależy od wyboru kształtu oraz stopnia gradacji. W Kerpro znajdziesz wysokiej jakości frezy, wykonane z bezpiecznych materiałów, dzięki czemu zyskujesz bezpieczeństwo pracy.

Hurtownia podologiczna online – preparaty do dezynfekcji

Dezynfekcja w salonach podologicznych to niepodważalna podstawa. Dotyczy to zarówno używanego sprzętu, opracowywanej części ciała pacjenta (przed zabiegiem należy zdezynfekować stopy), jak i ogólnej powierzchni w gabinecie – podłogi, blatów i półek.

Jest to istotne, gdyż podolog pracuje bezpośrednio na naskórku, będącego źródłem różnego rodzaju patogenów i infekcji. Dezynfekcja pozwala na szybką eliminację patogenów. W Kerpro dostępne są m.in. koncentraty do dezynfekcji narzędzi, podłóg oraz żele do dezynfekcji rąk i stóp.

Hurtownia podologiczna online – produkty zapewniające higienę i bezpieczeństwo pracy

Poza dezynfekcją i regularną sterylizacją do zapewniania najwyższego bezpieczeństwa w czasie pracy niezbędne są również rękawiczki jednorazowe oraz maseczki. Produkty te maksymalnie ograniczają ryzyko kontaktu naskórka pacjenta (często z raną) z patogenami, znajdującymi się m.in. na dłoniach bądź w wydychanym powietrzu. Rękawiczki jednorazowe oraz maseczki są również podstawowym wyposażeniem gabinetu podologicznego.

Hurtownia podologiczna online – preparaty przeznaczone do obuwia

W hurtowni podologicznej nie może zabraknąć również preparatów przeznaczonych do obuwia. To właśnie ono stwarza największe ryzyko rozwoju m.in. infekcji grzybiczej. Dlatego też w drogerii dostępne są spraye przeciwgrzybicze zapobiegające schorzeniom lub pomagające w jej łagodzeniu oraz preparaty niwelujące brzydki zapach – dla osób dotkniętych już infekcją.