Add your content here
Add your content here

Dlaczego warto sprzedać swój telefon komórkowy do skupu telefonów?

Dlaczego warto sprzedać swój telefon komórkowy do skupu telefonów?

Rozwój nowoczesnej technologii prowadzi do wchodzenia na rynek nowych telefonów komórkowych bogatych w ciekawe funkcje i posiadających oryginalny design. Ludzie podążają za nowinkami i kupują kolejne modele a dotychczas używane leżą bezużytecznie w szufladzie. A przecież jest wiele osób, które chętnie kupią starszy model, który jest sprawny i posłuży im przez długi czas, ponadto takie aparaty są dużo tańsze. Na rynku działa taka firma jak skup telefonów, który zajmuje się skupem telefonów komórkowych nie tylko sprawnych, ale również uszkodzonych. Nie trzeba ich wyrzucać można przywrócić im sprawność i sprawić komuś radość.

Skup telefonów – co warto wiedzieć?

Coraz więcej osób narzeka, na wytrzymałość nowych komórek, produkowane kiedyś modele były odporne na upadek czy uderzenia. Za takie cechy odpowiadają materiały, które zostały wykorzystane do produkcji oraz sposób ich użytkowania. Jeżeli nie przestrzegane są zasady wyznaczone przez producenta aparatów, dochodzi do uszkodzeń. Co w takim przypadku zrobić? Na szczęście skup telefonów obejmuje także aparaty uszkodzone, które są naprawiane i sprzedawane. Nie brakuje chętnych na tani telefon, który działa poprawnie. W tym samym miejscu często można sprzedać także laptop oraz innych rodzaj sprzętu elektronicznego. Po co magazynować niesprawne aparaty lepiej sprzedać do skupu i odzyskać, chociaż część zainwestowanych pieniędzy.

Czytaj także:

Jak działa skup telefonów?

Będąc właścicielem telefonu komórkowego, który nie spełnia już naszych wymagań nie trzeba wyrzucać go do śmieci lub na dno szafy. Działa taka firma jak skup telefonów, która pomoże rozwiązać problem z niechcianym sprzętem i pozwoli zarobić trochę grosza. Gotówka jest wypłacana od ręki lub przelana na wskazane konto. Gdy aparat uległ awarii, zalaniu lub uszkodzeniu mechanicznemu nie jest on stracony, wystarczy sprzedać go skupu telefonów. Nie ma sensu próbować samodzielnych napraw, ponieważ można pogorszyć sytuację. Jeżeli okaże się, że naprawa w serwisie jest zbyt kosztowna, warto go sprzedać do skupu i kupić nowy model. Obecnie działają skupy, do których nie trzeba przychodzić osobiście, cała transakcja przeprowadzana jest online a sprzedawany sprzęt wysyłany jest bezpłatnie. Poszukiwania firm, które są zainteresowane zakupem uszkodzonego telefonu będą żmudne, komisy czy lombardy nie są zainteresowane takimi przedmiotami.

Dlaczego warto korzystać z usług skupu telefonów?

Posiadając w pełni sprawny telefon również można sprzedać go do skupu i na przykład kupić w tym samym miejscu nowszy model, taka transakcja wiązana jest dobrym rozwiązaniem. Wymiana telefonu jest częstą usługą, z której korzystają klienci. Kontaktując się ze skupem można zagwarantować sobie konkretną cenę odkupu, która będzie obowiązywać przez kilka dni. Jeżeli telefon zostanie wysłany na adres skupu, to po jego otrzymaniu w ciągu 24 godzin pieniądze powinny wpłynąć na konto sprzedawcy.

Jakie uszkodzenia telefonu uniemożliwiają jego dalsze użytkowanie?

Rozbicie należy do częstych uszkodzeń telefonu, który po wyślizgnięciu się z ręki upada na twarde podłoże. Następuje uszkodzenie obudowy. Kruchy wyświetlacz i szklana obudowa to dekoracja telefonu, ponadto są bardzo praktyczne, ale niestety również wrażliwe na stłuczenia. Koszt naprawy wyświetlacza może być dość wysoki, dlatego lepiej wcześniej go zabezpieczyć etui. Zalanie telefonu należy do kolejnej częstej przyczyny awarii aparatu. Korzystając z nich podczas kąpieli w wannie czy podczas jedzenia zupy można spowodować taką usterkę. Nie zawsze udaje się przewidzieć wylewanie herbaty czy kawy na telefon i problem gotowy. Jednak sprzedając go do skupu można odzyskać część pieniędzy i przywrócić mu drugie życie. Czasami skup telefonów dokonuje napraw na życzenie klienta, dlatego warto zapoznać się z ofertą.

Czym kieruje się skup telefonów dokonując wyceny?

Dla skupu najważniejsze są takie parametry jak:

  • Stan telefonu techniczny i wizualny
  • Stan wbudowanej pamięci
  • Rok produkcji.

Jeżeli nawet telefon komórkowy posiada wady ukryte, które nie zostały stwierdzone zaraz po otrzymaniu przez skup aparatu, pieniądze zostaną wypłacone w ciągu doby. Skup telefonów należy do firm, które dbają o naturalne środowisko a skupowane uszkodzone telefony są zasobem części zamiennych do posiadanych urządzeń, które podlegają naprawie. Telefony lub inny sprzęt elektroniczny, który udało się naprawić jest następnie odsprzedawany i wraca do życia nie powodując zanieczyszczenia naszego środowiska. Czy telefon komórkowy poleasingowy można sprzedać do skupu telefonów? Jak najbardziej, można. Skup telefonów oraz innej elektroniki używanej kupuje takie aparaty po atrakcyjnej cenie zapewniając całkowite bezpieczeństwo transakcji. Jest to bardzo wygodne, można sprzedać poleasingowy aparat z każdego miejsca w Polsce przez platformę internetową. Często są różne możliwości wykonania transakcji, wszystko zależy od danej firmy. Sama świadomość, że nie zaśmieca się planty jest już satysfakcjonująca oraz to, że ktoś inny będzie mógł korzystać z telefonu komórkowego.