Add your content here
Add your content here

Praca w księgowości – czy warto?

Praca w księgowości - czy warto?

Księgowość zyskuje coraz większą popularność w dzisiejszych czasach, bowiem jest to bardzo przyszłościowa branża, która oferuje ponadprzeciętne zarobki i korzystne warunki pracy. Wielu młodych ludzi po szkole średniej decyduje się wybrać na studia związane z księgowością, licząc, że osiągną niezbędne kwalifikacje, które pozwolą im rozpoczęcie pracy jako księgowi. Jednak czy studiowanie w tym przypadku jest wystarczające? Czy warto wybierać się na szkolenia księgowe? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy.

Studia księgowe- czy warto?

Wielu młodych ludzi kończąc szkołę średnią, decyduje się wybrać na studia księgowe. Wydaje im się, że dzięki temu osiągną niezbędną wiedzę, która pozwoli im na rozpoczęcie pracy w tej branży. Niestety w praktyce nie do końca tak wygląda. Przede wszystkim należy wiedzieć, że wybierając się na studia dzienne, w których jednym z przedmiotów jest rachunkowość bądź księgowość, student ma do czynienia także z wieloma innymi przedmiotami, które nie do końca są związane z tym, co chcielibyśmy robić w przyszłości. Na pierwszym roku znajdzie się wiele zbędnych przedmiotów, jak chociażby mikroekonomia lub makroekonomia, które co prawda mogą być istotne, jednakże w księgowości są zupełnie niepotrzebne. Oprócz tego studenci edukują się w zakresie wielu innych branży, jak chociażby przedsiębiorczość, prawo gospodarcze, a także wiele innych. Nie da się ukryć, że jednak tego typu studia mają kilka zalet. Przede wszystkim po ukończeniu dostajemy dyplom, który to pożądany jest przez wielu młodych ludzi. To właśnie dzięki niemu możliwe jest szukanie pracy w księgowości. W dzisiejszych czasach bez “papierków” nie jesteśmy w stanie często nawet odbyć rozmowy kwalifikacyjnej, dlatego nawet jeśli mielibyśmy ponadprzeciętną wiedzę, nie znajdziemy dla siebie idealnego stanowiska, które będzie nas rozwijać. Dodatkowo studia uczą organizacji. Każdy student musi pilnować wszelkich terminów,  bowiem w przypadku gdy o nich zapomni z pewnością będzie mieć sporo kłopotów. Co ciekawe uczymy się także wyszukiwania niezbędnych informacji w internecie, a także współpracy w grupach, która to w prawdziwej pracy jest niezbędna. Jednakże nie są to wystarczające umiejętności, które pozwolą nam na wykonywanie pracy księgowego lub księgowej. W tym przypadku szkolenia księgowe okażą się niekiedy niezbędne.

Szkolenia księgowe – dlaczego warto?

Bardzo przydatne przed podjęciem pierwszej pracy, a nawet w trakcie jej trwania okażą się szkolenia księgowe. Pomimo, że na studiach co prawda mamy przedmioty związane typowo z księgowością, jak chociażby rachunkowość, to jednak z pewnością nie są one wystarczające. Szkolenia księgowe zapewniają niezbędne kursy, które to w znacznym stopniu pomogą nam przyswoić wiedzę. Możemy w każdej chwili liczyć na pomoc osoby, która udziela nam wskazówek, a zazwyczaj kiedy ukończymy szkolenie otrzymujemy certyfikat. Coraz częstszym rozwiązaniem są szkolenia księgowe online, dzięki którym możemy uczyć się, właściwie nie wychodząc w domu. Oczywiście konieczny okaże się odpowiedni komputer, który to będzie wyposażony w dobrej jakości podzespoły. Dodatkowo musimy mieć stały dostęp do internetu, co w dzisiejszych czasach raczej nie jest problemem, ponieważ w większości domach znajdziemy router, który rozsiewa sieć. Z reguły tego typu kursy możemy podzielić na dwa rodzaje: te, które odbywają się na żywo, a także te, które są już gotowe i wystarczy je odtwarzać. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, o czym warto pamiętać. Korzystając z kursu online na żywo, w każdej chwili możemy liczyć na wsparcie naszego wykładowcy, w razie gdyby pewna kwestia byłaby dla nas niezrozumiała. Niestety wystarczy chwila nieuwagi, aby się pogubić. W przypadku, gdy weźmiemy pod uwagę gotowy kurs online, w każdej chwili możemy powrócić do materiałów, które nie do końca są przez nas zrozumiałe. Liczne materiały wideo, PDF, zbiory zadań, a także testy gwarantują szybkie przyswajanie wiedzy.

Polecamy uwadze:

Praca jako księgowy – czy warto?

Praca w księgowości - czy warto?
Praca w księgowości – czy warto?

Dużo osób chciałoby pracować w branży księgowości, ale czy rzeczywiście warto podejmować się szkoleń księgowych, aby pracować w tym zawodzie? Przede wszystkim należy zwrócić szczególną uwagę na dobre zarobki, a także stosunkowo duże możliwości awansu, co w konsekwencji powoduje podniesienie pensji. Dodatkowo nie można zapominać o tym, że jest to idealna okazja, aby się rozwijać i kształcić, tak więc jest to doskonałe rozwiązanie dla ambitnych osób, które dążą do samorealizacji. Popyt na księgowość jest dość duży, codziennie bowiem powstają nowe firmy i przedsiębiorstwa, które to potrzebują księgowych. W tym przypadku mamy do czynienia z reguły z indywidualną pracą, gdzie jesteśmy zdani przede wszystkim na siebie. W przypadku błędu to my będziemy ponosić odpowiedzialność, nie nasi współpracownicy ani przełożeni. Dlatego też szkolenia księgowe okazują się często tak niezbędne. Zawód ten cieszy się dużym prestiżem społecznym, jest poważany i bardzo popularny w kraju.