Add your content here
Add your content here

Plakat do łazienki

Plakat do łazienki

Jaki plakat do łazienki wybrać? Łazienki w dzisiejszych czasach są nie tylko traktowane jako przestrzeń funkcjonalna. Wiele osób zwraca bowiem uwagę na to, aby łazienka przyciągała wzrok i wyglądała podobnie do innych pokojów w domu. W wielu sklepach z akcesoriami i meblami do łazienki można obecnie znaleźć również stylowe dodatki w postaci wyjątkowych mydelniczek, stojaków na ręczniki czy dekoracji ściennych.

Do modnych dekoracji ściennych, które warto mieć w łazience, zaliczamy plakaty do łazienki. Pozostaje jednak pytanie, jaki plakat do łazienki wybrać? Na to pytanie udzielamy odpowiedzi w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Jakie plakaty do łazienki warto wybrać?

Wybór dekoracji do łazienek nie jest wcale prosty, ponieważ nie należy wybierać do takich pomieszczeń ozdób, które może zniszczyć wilgoć bądź ochlapanie wodą. Jak zatem to możliwe, aby plakaty ścienne mogły być stosowane w łazienkach? Niegdyś plakaty kojarzyły się wyłącznie z plakatami wyrwanymi z gazet z postaciami ulubionych wokalistów, jednak obecnie modne plakaty występują w wielu różnych wzorach i kolorach, umieszczonych w szklanych lub plastikowych ramach. Są one zatem odporne na wilgoć i zachlapania, ponieważ są szczelnie zabezpieczone. Ponadto, w łazience sprawdzają się również tapety wodoodporne – winylowe lub samoprzylepne. Warto jednak mieć na uwadze fakt, iż plakaty umieszczone w ramie są łatwiejsze do utrzymania w czystości i mają dłuższą żywotność. Plakaty są często wieszane nad umywalką bądź nad wanną.

Plakaty z modną geometrią – nowoczesność przede wszystkim

W ostatnich latach w Polsce modne stały się wzory geometryczne, umieszczane zarówno jako tapeta na ścianach, jak i w formie niewielkich, ale wyjątkowych plakatów. Ponadto, coraz więcej osób zaczęło decydować się na kolorowe fronty szafek kuchennych, tłoczone zasłony czy aksamitne tapicerki kanap. Geometria stała się częścią wielu wystrojów, nie tylko pomieszczeń dziennych i kuchni, ale także łazienek. Plakat do łazienki z modnymi wzorami geometrycznymi to nie jest już nic dziwnego, jednak wiele osób wciąż może być zaskoczonych takim widokiem, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Proste, minimalistyczne dekoracje w formie trójkątów, kwadratów czy okręgów to sposób na stylową dekorację wnętrz. Plakaty tego typu będą jeszcze długo na topie i na pewno szybko nie wyjdą z mody.

Plakaty do łazienki z motywem monstery

Motyw monstery jest bardzo znany i coraz więcej osób się na na niego decyduje. Motyw ten jest kojarzony z ekologią, minimalizmem oraz wyciszeniem. Jest często wybierany do łazienek, ponieważ zastosowanie monstery pozwala poczuć się jak na łonie natury i wyciszyć. Nowoczesne łazienki są często tworzone z użyciem sporych deszczownic, płytek imitujących drewno, zastosowaniem roślin doniczkowych, które lubią wilgoć. Dodatkowo na ścianach zielone płytki – wiele osób nic więcej nie potrzebuje do idealnej łazienki.

Warto jednak pamiętać o plakatach z motywem monstery, zwłaszcza jeśli nie możemy sobie pozwolić na zmianę wystroju całej łazienki i jej remontu. Czasem nawet niewielki dodatek potrafi wiele zmienić. Monstera to motyw, który stał się modny w 2020 roku. Jest wybierany również przez wielu influencerów i kojarzony jest z ekologią, minimalizmem i egzotyką. Liście monstery są obecne na czarnym tle, co pozwala cieszyć się pięknem tych egzotycznych liści. Decydując się na plakat do łazienki warto wybierać plakaty wykonane wysokiej jakości drukiem atramentowym na papierze, który zapewnia wierne oddanie kolorów. 

Plakaty w kolorach ziemi

Plakat do łazienki
Plakat do łazienki

Poza motywem monstery popularne są także wszelkie plakaty w odcieniach beżu. To barwa spokojna, która pozwala na przybliżenie się do natury. Jeżeli nie widzimy swojej łazienki w zielonych barwach, to może jednak warto zdecydować się na kolory ziemi? Dzięki zaawansowanych technikach druku w dzisiejszych czasach plakaty pięknie odzwierciedlają barwy prawdziwych fotografii i pozwalają nadać wnętrzu świeżości, a w połączeniu plakat do łazienki w odcieniach beżu z płytkami w kolorze beżowym pozwoli stworzyć ciepłą wizualnie przestrzeń, która stanie się przyjemnym wnętrzem i ulubionym miejscem w domu. Jeżeli nie wiesz, na jaki plakat do łazienki się zdecydować, wybierz taki, który będzie zawierał Twoje ulubione kolory i motywy. Warto bowiem mieć plakat, na który będziemy z przyjemnością patrzeć.  

Plakaty do łazienki – czy to dobre rozwiązanie?

Czy plakaty do łazienki są dobrym sposobem na wyjątkową dekorację i urozmaicenie wnętrza? Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Stosowanie plakatów w łazienkach jest w dzisiejszych czasach bardzo modne, bowiem umożliwia odświeżenie wnętrza bez wymiany mebli czy zmieniania kolorów ścian lub płytek na nich położonych. Warto zatem zastanowić się nad wyborem plakatów do łazienki, ponieważ czasami wystarczy niewielka zmiana, aby całkowicie odmienić wnętrze. Jeżeli nasza łazienka wydaje się być nudna i szara, postawmy na plakaty z jaskrawymi wzorami. Właściwie dobrane plakaty pozwolą na nadanie wnętrzu wyjątkowego charakteru i pozwolą przyciągnąć uwagę gości.