Add your content here
Add your content here

Jakie zabiegi medycyny estetycznej pomogą na trądzik?

Jakie zabiegi medycyny estetycznej pomogą na trądzik?

Promienna i gładka cera to marzenie każdego człowieka, a w szczególności kobiet. Nic w tym dziwnego, bo pozbawiona niedoskonałości skóra twarzy o jednolitym kolorycie zwiększa naszą atrakcyjność fizyczną. Z kolei wszelkie problemy skórne, w tym przebarwienia i trądzik obniżają naszą pewność siebie i sprawiają, że nasza samoocena spada. Na szczęście z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna, która oferuje wiele skutecznych zabiegów. Co ważne, mogą one pomóc nawet tym osobom, które dotąd bezskutecznie leczyły trądzik https://holisticclinic.pl/kategoria/medycyna-estetyczna-twarz/problem/tradzik/

Poznaj moc peelingów chemicznych!

     Jednymi z najpopularniejszych zabiegów dedykowanych cerze trądzikowej są bez wątpienia peelingi chemiczne. Do ich wykonania używa się różnych rodzajów kwasów o rozmaitym natężeniu. Działanie takiego peelingu polega na złuszczaniu zewnętrznej warstwy skóry, co pobudza ją do odnowy. Co więcej, kwasy działają silnie przeciwbakteryjnie, dlatego znacznie ograniczają liczbę wykwitów skórnych. Wiele kwasów pomaga również rozjaśnić uporczywe przebarwienia pozapalne. Niektóre z nich wspomagają również walkę z nadmiernym łojotokiem, który bywa jedną z przyczyn powstawania trądziku. Co do zasady, gabinety medycyny estetycznej oferują nam peelingi o działaniu powierzchniowym, średnio głębokim oraz peelingi o głębokim działaniu. O tym jaki rodzaj peelingu zostanie wykonany, każdorazowo decyduje specjalista medycyny estetycznej. Jeżeli chodzi o peelingi powierzchniowe, ich działanie ogranicza się do obrębu naskórka. Jeżeli chodzi zaś o peelingi średnio głębokie, charakterystyczne jest dla nich to, że mają szansę penetrować do górnych warstw skóry właściwej. Nie dziwi więc fakt, że peelingi głębokie będą docierały do jeszcze głębszych warstw skóry. Do najpopularniejszych kwasów, które wykorzystuje się w terapii trądziku należą: kwas salicylowy, kwas azelainowy, a także kwas pirogronowy czy laktobionowy. Trzeba pamiętać o tym, aby po peelingu kwasowym przestrzegać ściśle zaleceń osoby, która wykonywała zabieg. Na pewno konieczne będzie stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Aby zabiegi miały szansę przynieść długotrwały skutek, należy stosować je w seriach. 

Co z peelingiem kawitacyjnym?

     Medycyna estetyczna oferuje również możliwość skorzystania z zabiegu zwanego peelingiem kawitacyjnym. Jest on bardzo bezpiecznym i mniej inwazyjnym zabiegiem niż wspomniany już peeling kwasowy. Warto jednak dodać, że peeling kawitacyjny nierzadko stanowi wstęp do przeprowadzenia peelingu chemicznego. Dzięki tym dwóm zabiegom, efekty w postaci oczyszczonej skóry są znacznie szybciej zauważalne. Zaletą peelingu jest delikatne złuszczenie martwego naskórka. Dzięki temu pory skóry zostają oczyszczone i nie dochodzi do powstawania nowych wykwitów skórnych. Co więcej, peeling kawitacyjny ma szansę uregulować pracę gruczołów łojowych. Dzięki temu rzadziej dokucza nam nieestetyczne błyszczenie się skóry. Sam zabieg jest niebolesny, aczkolwiek osoby wrażliwe mogą odczuwać lekki dyskomfort. Do wykonania tego zabiegu wykorzystywane jest urządzenie, które emituje fale dźwiękowe. Zabieg, aby był skuteczny powinien być wykonywany regularnie. O częstotliwości peelingu kawitacyjnego każdorazowo powinien decydować lekarz medycyny estetycznej, który w sposób profesjonalny oceni stan naszej skóry. 

Mikrodermabrazja czyli mechaniczne złuszczanie skóry. 

     Mikrodermabrazja to kolejna propozycja z jaką wychodzi do nas współczesna medycyna estetyczna. Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystuje się urządzenie zwane głowicą diamentową. Umożliwia ona ścieranie naskórka w bardzo efektywny sposób. Oczywiście o intensywności mikrodermabrazji podobnie jak w przypadku innych zabiegów decyduje specjalista. Zaletą zabiegu jest stosunkowo krótki czas trwania, a także to, że jest on bezbolesny. Najlepiej jeżeli zdecydujemy się poddać temu zabiegowi w kilku seriach. Mikrodermabrazja pozwala pozbyć się uporczywych zaskórników, nadmiernego rogowacenia naskórka, a także przetłuszczania skóry. Istnieją również duże szanse na to, że spłyca ona niektóre blizny potrądzikowe. Wykaże również pozytywny wpływ na redukcję przebarwień, które prezentują się na skórze twarzy wyjątkowo nieestetycznie. Nie ulega wątpliwości, że mikrodermabrazja stanowi doskonały wstęp https://holisticclinic.pl/kategoria/medycyna-estetyczna-twarz/problem/odmlodzenie-skory/ do zabiegów z użyciem kwasów. 

Laser pomoże Ci pokonać blizny!

     Medycyna estetyczna oferuje również skuteczne rozwiązanie na blizny potrądzikowe. Trzeba zaś zaznaczyć, że blizny są jednym z największych wyzwań, z jakimi zmagają się lekarze i kosmetolodzy. Działanie lasera pomaga spłycić nawet największe blizny potrądzikowe. Jeżeli mamy zaś problem z niewielkimi, płytkimi bliznami, możemy liczyć na ich całkowitą redukcję. Nie ulega wątpliwości, że w większości gabinetów w celu redukcji blizn wykorzystywany jest laser frakcyjny. Zabieg może powodować dyskomfort, ale w większości przypadków jest on niebolesny. Mikrouszkodzenia, które powstają wskutek działania lasera sprawiają, że skóra zostaje pobudzona do intensywnej odnowy. To właśnie dzięki temu blizny przestają być naszym problemem. Zabieg należy jednak powtórzyć kilkukrotnie.