Add your content here
Add your content here

Jaki jest zakres usług prawniczych w większości kancelarii adwokackich?

“Gdy trwoga, to do prawnika” – ta zmodyfikowana wersja znanego powiedzenia w doskonały sposób oddaje skomplikowanie współczesnego, polskiego prawa oraz wywoływane przez nie problemy. I choć większość z nas wolałaby nigdy nie korzystać z usług prawniczych https://odfrankuj.org/blog/, czasami sytuacja po prostu nie pozostawia innego wyboru https://klimkowski-kancelaria.pl/220/rozwody-lodz. Jeżeli zastanawiasz się, w jakich sytuacjach warto jest skorzystać z pomocy prawnika, to dobrze trafiłeś! Przygotowaliśmy krótki poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jaki zakres usług prawniczych oferuje większość kancelarii adwokackich oraz kiedy należy bezwzględnie skonsultować się z doświadczonym prawnikiem.

Prawo cywilne – porady prawne

Najpowszechniejszym rodzajem usług prawniczych oferowanych w polskich kancelariach prawnych są porady prawne oraz reprezentacja w sprawach z zakresu prawa cywilnego gospodarczego. Do adwokata warto jest się przede wszystkim udać po poradę prawną. udzielenie takiej formy pomocy prawnej wiąże się zazwyczaj z niewielkimi kosztami i pozwala laikom lepiej rozeznać się w zawiłościach sprawy. Większość prawników przy udzielaniu płatnej porady wskaże także swoją rekomendację dotyczącą ewentualnych dalszych kroków prawnych. Tego rodzaju usługi prawnicze są świetnym pomysłem szczególnie w przypadku bardziej skomplikowanych przypadkach, w których wymagana jest znajomość przysłowiowych “kruczków prawnych”. Skorzystanie z porady prawnej w wielu sytuacjach pozwoli ci na zaoszczędzenie pieniędzy wydanych na zastępstwo procesowe.

Zastępstwo prawne oraz procesowe i obrona przed windykacją

Niestety w wielu przypadkach zwykła porada prawna może okazać się niewystarczająca. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest zastępstwo prawne lub procesowe (w zależności od etapu, na którym jest dana sprawa) umożliwiające kancelarii adwokackiej na działanie w imieniu klienta. Taka forma usług prawniczych wiąże się zazwyczaj z dużymi kosztami poukrywanymi z kieszeni klienta – wyjątkiem są tutaj np. sprawy o odszkodowania w wypadkach komunikacyjnych, w których zazwyczaj kancelarie prawne biorą prowizję procentową lub bezwzględną od kwoty uzyskanego wynagrodzenia. Niezwykle popularną formą zastępstwa prawnego jest obrona przed windykacją, której celem jest zapobiegnięcie egzekucji komorniczej w przypadku ogromnych długów. Adwokaci specjalizujący się w tematyce długów w ramach swojej oferty mogą zaoferować nie tylko skuteczną walkę z nieuczciwym wierzycielem, ale także wytoczenie postępowania o upadłość konsumencką, które w wielu przypadkach pozwala na anulowanie zadłużenia klientów. Skorzystanie z usług prawniczych https://kk-kancelaria.com/ w przypadku wejścia w spiralę długów jest koniecznością – brak obrony przed pozwami wierzycieli spowoduje nie tylko zajęcie majątku przez komornika, ale także naliczenie znacznie większych kosztów, często przekraczających pierwotną wysokość zadłużenia.

Rozwód i opieka nad dziećmi, czyli prawo rodzinne

Jeżeli chodzi o sprawy cywilne w polskich sądach, to właśnie rozwody i walka o opiekę nad dziećmi stanowią najczęściej występujący rodzaj sądowych postępowań. W przypadku tak poważnych procesów cywilnych należy koniecznie skorzystać z usług prawniczych, które w większości przypadków będą się wiązały z dość dużymi opłatami. Samodzielne prowadzenie procesu rozwodowego lub procesu o opiekę nad dzieckiem jest jednak nie tyle trudne, co wręcz niemożliwe – doświadczony adwokat znacząco zwiększa szansę na twój sukces i pozwala na wywalczenie znacznie lepszych warunków. Jeżeli jesteś wciąż na etapie przed rozwodowym i nie możesz się dogadać ze swoim współmałżonkiem, rozważ koniecznie skorzystanie z mediacji oferowanej przez niektóre kancelarie adwokackie. Taki rodzaj usług prawniczych pozwoli na lepsze zrozumienie prawnej sytuacji obu stron oraz na osiągnięcie porozumienia bez konieczności prowadzenia drogich i wyczerpujących psychicznie spraw sądowych.

Obrona prawna z zakresu prawa karnego

Choć wbrew pozorom sprawy z zakresu prawa karnego są dość rzadkie, na rynku znaleźć można liczne kancelarie adwokackie wyspecjalizowane w tym właśnie segmencie usług prawniczych https://kk-kancelaria.com/prawo-bankowe-torun/. Warto przy tym zaznaczyć, że prowadzenie sprawy karnej przez adwokata jest nie tylko czasochłonne, ale też przede wszystkim niezwykle kosztowne. Dlatego w większości przypadków warto jest się zastanowić, czy warto jest w takiej sytuacji skorzystać z usług adwokata http://www.klimkowski-kancelaria.pl/212/prawo-opiekuncze-lodz. Jeżeli sprawa związana jest np. z posiadaniem substancji nielegalnych, istnieją specjalne kancelarie zajmujące się obroną w tego typu sprawach w ramach działalności pro publico bono. Przed skorzystaniem z usług prawniczych z zakresu prawa karnego warto jest dokonać odpowiedniego przeglądu rynku, dzięki czemu możliwy będzie wybór odpowiedniego, utalentowanego adwokata, który obroni cię w postępowaniu sądowym.

Większość kancelarii adwokackich, zarówno tych mniejszych, jak i większych, oferuje zróżnicowane usługi prawnicze https://kk-kancelaria.com/windykacja-torun/, które pozwalają na łatwe znalezienie prawnika i szybkie rozwiązanie trapiące cię sprawy. Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z oferty prawnika warto jest zamówić poradę prawną, dzięki której uzyskasz klarowny obraz sytuacji i zaplanujesz swoje dalsze działania. 

angielski