Add your content here
Add your content here

Jak wybrać najlepszy krem na zmarszczki?

Jak wybrać najlepszy krem na zmarszczki?

W chwili obecnej kosmetyki na ciało to niezwykle rozbudowana kategoria produktów. Na rynku mamy dostępne kremy, balsamy, olejki, peelingi i wiele, wiele innych. Wraz z postępowaniem procesów starzenia się skóry na naszej twarzy zaczynają pojawiać się zmarszczki. Wówczas mnóstwo kobiet zaczyna zastanawiać się, jak znaleźć najlepszy kosmetyk na ciało, który pomoże im raz na zawsze rozprawić się z niechcianymi zmarszczkami. Z myślą o nich przygotowaliśmy dzisiejszy artykuł. Tłumaczymy w nim, jak wybrać najlepszy krem na zmarszczki. 

 

Jak wybrać najlepszy krem na zmarszczki?

Takie kosmetyki na ciało jak kremy na zmarszczki to naprawdę wyjątkowo szeroka kategoria produktów. W ostatnich latach producenci wręcz prześcigają się we wprowadzaniu nowych serii swoich kosmetyków na ciało, które zgodnie z przekazami reklamowymi mają powodować, że zmarszczki raz na zawsze znikną. Warto wiedzieć, że skóra stopniowo starzeje się wyjątkowo szybko, bo już po ukończeniu dwudziestego piątego roku życia. Cera dojrzała jest jednak fachowo klasyfikowana dopiero wtedy, gdy kobieta ukończy 40. rok życia. W tym okresie następuje mnóstwo zmian w gospodarce hormonalnej u kobiet. Mocno spowalnia metabolizm, bo ma ogromny wpływ nie tylko na sylwetkę, ale także na skórę, ponieważ wszystkie gruczoły łojowe zaczynają pracować mniej efektownie. Organizm produkuje także znacznie mniej kolagenu i elastyny, co w konsekwencji prowadzi do pojawiania się zmarszczek. Wszystkie komórki naskórka odbudowują się wyjątkowo wolno, przez co procesy regeneracyjne w skórze zachodzą bardzo długo lub w niektórych przypadkach wcale. Na szczęście, zastosowanie specjalnych kosmetyków na ciało daje szansę, aby zahamować wszystkie te negatywne zmiany zachodzące w organizmie.

Sprawdź także:

 

Jak wybrać najlepszy krem na zmarszczki?

Dojrzała skóra ulega wysuszeniu – dlaczego? 

Warto wiedzieć, że aż 20% wody w organizmie znajduje się w naszej skórze. Osoby, którym zależy na tym, aby jak najlepiej uchronić się przed utratą wody zawartej w organizmie, powinny pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Mianowicie: organizm samodzielnie próbuje zwalczać utratę wody za pomocą gruczołów łojowych, które na powierzchni skóry tworzą specjalną warstwę ochronną, czyli sebum. Z kolei w głębszych warstwach skóry działa NMF, czyli naturalny czynnik nawilżających. Skóra nie zawsze potrafi sobie samodzielnie poradzić z utrzymywaniem wody w organizmie. Na zjawisko przesuszenia skóry ma wpływ cała masa zróżnicowanych czynników, na przykład niewłaściwa jej pielęgnacja, wiek, nagłe zmiany temperatury, poziom zanieczyszczenia środowiska naturalnego, nieodpowiednie nawyki żywieniowe bądź klimatyzacja.  

Właściwe nawilżanie skóry kluczem do sukcesu 

Aby skóra dojrzała odzyskała prawidłową kondycję, a procesy starzenia się zostały zahamowane, należy w pierwszej kolejności zainwestować we właściwe nawilżenie skóry. Wyjątkową skutecznością wykazują się te substancje, które organizm jest w stanie wyprodukować samodzielnie. O jakich substancjach mowa? Chodzi tutaj między innymi o mocznik, który jest naturalnym czynnikiem nawilżającym. Sprawia on, że przyciągane są cząsteczki wody, które później są wiązane w naskórku. Zmiękcza on skórę oraz powoduje, że wszystkie inne składniki wchłaniają się znacznie efektywniej. Do grona istotnych składników niezbędnych do tego, aby skóra była właściwie nawilżona, zalicza się także ceramidy. Są to tłuszcze, które wypełniają międzykomórkowe przestrzenie. Ich cechą charakterystyczną jest fakt, iż przyczyniają się one do tego, iż woda nie wydostaje się z organizmu. Zawartość ceramidów wraz z wiekiem jest w organizmie coraz mniejsza, dlatego warto dostarczać ich swojemu organizmowi stosując specjalne, wyselekcjonowane kosmetyki na ciało. Następny składnik, o którym koniecznie należy wspomnieć, to skwalen wchodzący w skład sebum. Sprawia on, że wolne rodniki zostają zneutralizowane, zaś wszelkie szkodliwe substancje zostają usunięte. Wykazuje się wieloma właściwościami gojącymi. Dzięki niemu wchłanianie wszelkich innych substancji do skóry jest znacznie łatwiejsze. 

Jakie składniki powinien zawierać najlepszy krem przeciwzmarszczkowy?

 Aby pielęgnacja skóry dojrzałej przynosiła właściwe rezultaty, trzeba sięgać po wyselekcjonowane kosmetyki na ciało, dzięki którym odzyska ona swoją prawidłową kondycję. Jakie składniki powinny zawierać kremy przeciwzmarszczkowe? Każdy dobry krem przeciwzmarszczkowy powinien zawierać następujące składniki:

  • witamina A – w zdecydowanej większości przypadków ma formę retinolu, który sprawia, że procesy regeneracyjne w skórze ulegają znacznemu przyspieszeniu,
  • witamina C – im wyższe jest stężenie witaminy C, tym działanie kremu przeciwzmarszczkowego jest znacznie silniejsze,
  • peptydy regenerujące – wpływają one na pobudzenie procesów regeneracyjnych w skórze,
  • sirtuiny – są to białka przyczyniające się do reperowania uszkodzonych DNA, 
  • kwasy owocowe AHA, 
  • fitohormony,
  • pierwiastki mineralne,
  • witamina E,
  • kwas hialuronowy – zalicza się go do grona najskuteczniejszych środków o charakterze nawilżającym,
  • niacynamid.