Add your content here
Add your content here

Ile wody zużywa myjnia bezdotykowa?

Ile wody zużywa myjnia bezdotykowa?

Aktualnie nie brakuje osób zastanawiających się właśnie nad tym zagadnieniem. Czy myjnia bezdotykowa to dobry wybór? Ile wody średnio jest zużywane w czasie jednej wizyty w takim właśnie miejscu? Jak często powinno się w ogóle jeździć do myjni bezdotykowej? A może lepiej jest myć samochód własnoręcznie? O tym wszystkim dowiesz się z naszego dzisiejszego wpisu.

Jak często myć samochód?

Ile wody zużywa myjnia bezdotykowa?To bardzo dobre pytanie. Rok po roku zwiększa się liczba osób posiadających własne samochody. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że swój wóz to zdecydowanie większy komfort. Szybko możemy dostać się do pracy, do szkoły naszych dzieci itp. Dodatkowo w bardzo komfortowych warunkach. Nie da się ukryć, że własny samochód to po prostu również spora niezależność, ponieważ nie trzeba martwić się tym, czy bus, autobus itd. rzeczywiście przyjadą na czas itp. Aby rzeczywiście jeździć jednak w komfortowych warunkach, trzeba systematycznie myć własny samochód. Niektórzy zaś ten aspekt kompletnie bagatelizują. A to błąd. Jak często warto zatem myć własny wóz? Na pewno nie raz na kilka lub nawet kilkanaście miesięcy, jak sobie to sporo osób wyobraża właśnie w tym konkretnym aspekcie. Eksperci przekonują, że warto to robić bowiem minimum jeden raz w ciągu jednego miesiąca. Oczywiście, jest to wartość uśredniona. Jeśli ktoś często jeździ, to powinien rzecz jasna częściej też zadbać o zrealizowanie tej czynności. Od czego jeszcze zależy ten właśnie aspekt? Nie tylko od częstotliwości poruszania się po drogach polskich lub zagranicznych. Istotny jest także w tym wszystkim rodzaj nawierzchni. Tak samo, jak panujące aktualnie warunki pogodowe. Niemniej jednak jedno mycie w ciągu 30 dni to absolutne minimum. Warto o tym pamiętać.

Dlaczego nie warto myć na własnym podwórku?

Niektórzy myją własne samochody na podwórku. Przed domem albo blokiem mieszkalnym. Dlaczego jednak nie jest to do końca dobry wybór? Składa się na to minimum kilka czynników. Najważniejsza sprawa dotycząca tego właśnie zagadnienia jest w ogóle taka, że jest to zabronione przez polskie prawo. Sporo osób zaś o tym zapomina. Szczególnie na baczności muszą mieć się osoby mieszkające w miastach albo miasteczkach. Jeśli Straż Miejska zauważy taki proceder, to niestety nie obejdzie się bez mandatu… Dlaczego jeszcze mycie na podwórku to nie jest do końca dobra idea? Wykonywanie takiego zadania często jest realizowane niedokładnie. Dlaczego? Chodzi o to, że często ludzie nie posiadają nie tylko odpowiednich umiejętności, ale także specyfików. A umycie samochody ogólnie nie jest takie proste, jak może wydawać się na samym początku (jeśli mówimy o rzeczywiście profesjonalnym zrealizowaniu tej czynności).

Sprawdź również:

Zużycie wody na myjni bezdotykowej – od czego to zależy?

Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób szuka innych alternatyw. Dobrym wyborem jest między innymi myjnia bezdotykowa. Sporo osób zastanawia się, jak dużo wody zużywają takie właśnie podmioty. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Przyjmuje się, że jest to około od 30 l do 50 l na jedno mycie. Od czego ta wartość jednak dokładnie zależy? Między innymi od producenta. Oczywiście, spore znaczenie na tej właśnie płaszczyźnie ma samo auto. Chodzi przede wszystkim o gabaryty. Chyba każdy ma świadomość, że górny przedział będzie dotyczył na przykład samochodów ciężarowych, a dolny niewielkich pojazdów osobowych itp. Co jeszcze jest tutaj istotne? Ilość wody zużywanej na myjni bezdotykowej dodatkowo zależy od stopnia zabrudzenia. Jeśli na przykład dany wóz uczestniczył w rajdzie terenowym, to jego umycie zajmie relatywnie więcej czasu. Tym samym w czasie realizowania tej czynności zostanie zużyte dużo więcej wody (w porównaniu do standardowej sytuacji). Ten aspekt zależy także od tego, jak często właściciel jeździ ze swoim wozem na myjnię. Im częściej, tym stopień zabrudzenia jest mniejszy. Na skutek tego w czasie mycia zostanie zużyte stosunkowo mniej wody.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na takie podmioty?

Statystyki pokazują, że obecnie coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z myjni bezdotykowej. Dlaczego? Aktualnie takich właśnie miejsc dość sporo. Klienci mają zatem naprawdę duży wybór. Mogą na przykład liczyć na dogodną dla nich lokalizację. Tak samo, jak na podmioty, które są doświadczone i bardzo dobrze oceniane. Profesjonalne myjnie bezdotykowe są wyposażone w nowoczesny sprzęt i odpowiednie specyfiki. Dzięki temu mycie odbywa się nie tylko stosunkowo szybko (przez to nie trzeba tracić sporo czasu). Poza tym myjnia bezdotykowa (z wysokiej półki) gwarantuje to, że samochód zostanie wymyty naprawdę bardzo precyzyjnie. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na te konkretne firmy? Warto podkreślić, że nowoczesna myjnia bezdotykowa gwarantuje uniwersalne usługi. W związku z tym właściciele rozmaitych pojazdów mogą umyć swoje wozy. I to za atrakcyjne warunki w temacie finansowym. Wydaje się zatem (biorąc pod uwagę rozmaite argumenty), że porządna myjnia bezdotykowa to rzeczywiście będzie naprawdę bardzo dobry wybór.