Add your content here
Add your content here

Co zabrać na wieczór kawalerski

Co zabrać na wieczór kawalerski

Wieczór kawalerski to wydarzenie, które ma miejsce najczęściej bezpośrednio przed ślubem. Okazja ta jest uwieńczeniem ostatnich wolnych chwil mężczyzny, który niebawem stanie się mężem i stałym partnerem na życie. Dlaczego impreza ta, tak mocno zakorzeniła się w wielu kulturach? Jak zorganizować i spędzić tego rodzaju czas? Co zabrać na wieczór kawalerski? Jakie pomysły na przyjęcie dla kawalera zdobywają coraz większą popularność?

Wieczór kawalerski – dlaczego jest tak popularny?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Choć jest to piękna chwila, to dla wielu bardzo stresująca. Młodzi małżonkowie mogą jeszcze posiadać pewne obawy przed zobowiązaniem oraz przysięgą składaną najprawdopodobniej na całe życie. Dlatego też, by uczcić jeszcze te ostatnie chwile wolności panie bawią się na wieczorze panieńskim, a panowie zatapiają się w męski świat świętując noc kawalerską. 

Wielu mężczyzn uważa, iż jest to czas na wyszumienie się i popełnienie ostatnich grzeszków, których nie należy powtarzać będąc mężem. Dla innych to ostatnia noc spędzona z kumplami, którzy już w nieco inny sposób będą traktować żonatego kolegę. Bez względu na główne przesłanki i zamiary, wieczór ten jest bardzo popularny w wielu kulturach, a coraz większa pomysłowość na spędzenie tego dnia sprawia, że w dzisiejszych czasach nie można pominąć tego rytuału. 

Jednak, by impreza była udana, należy ją odpowiednio zorganizować. Nie można zapomnieć o wielu akcesoriach oraz przedmiotach, które z pewnością przydadzą się podczas świętowania. Co zatem zabrać na wieczór kawalerski? Jak powinien przygotować się przyszły mąż, a jak jego koledzy?

Co zabrać na wieczór kawalerski?

Ogólny zarys imprezy, jak również jej przebieg ściśle uzależniony jest od samego pomysłu. Zwyczajem stało się, że to najbliżsi przyszłego pana młodego organizują ten wieczór, który najczęściej pozostaje tajemnicą, aż do samego rozpoczęcia. Jednak niezależnie od rodzaju i charakteru zabawy, na wieczór kawalerski należy zabrać kilka podstawowych rzeczy. Są nimi m.in.:

  • elegancki, ale luźny ubiór – często kumple głównego zainteresowanego ubrani są inaczej niż sam przyszły pan młody. Warto przygotować specjalne koszulki z napisami oraz jakiś charakterystyczny element dla “gwiazdy wieczoru” – wyróżniającą się muchę, krawat z napisem, ciekawy strój z peleryną czy inny śmieszny gadżet.
  • ulubiony trunek – spora większość tego rodzaju przyjęć zakrapiana jest alkoholem. Napoje wysokoprocentowe są w pewnym sensie oznaką wolności i ostatnich chwil zabawy. Dlatego też do zadań organizatorów należy zorganizowanie ulubionych – często wytrawnych i eleganckich trunków. 
  • przypinki lub opaski na rękę – dzięki nim grupa stanie się rozpoznawalna, a wszyscy inni ludzie, będą wiedzieli z jakiej okazji odbywa się impreza. Na tego rodzaju przedmiotach mogą znajdować się śmieszne, adekwatne do rodzaju imprezy napisy. 
  • balony – jeśli impreza będzie odbywać się w zamkniętym miejscu, można wprowadzić w nią elementy dekoracyjne takie jak balony czy konfetti. Tego rodzaju gadżety zawsze umilają i uatrakcyjniają zabawę. 
  • gry na wieczór kawalerski – bardzo popularnym stało się wykorzystywanie różnego rodzaju gier i zabaw dla przyszłych małżonków. Wykonywanie różnych, śmiesznych i dziwnych zdań stało się niejako regułą i rytuałem tego rodzaju przyjęć. 
  • prezent dla przyszłego młodego – najbardziej popularnymi pomysłami są różnego rodzaju męskie zestawy, vouchery na rozmaite atrakcje czy “niegrzeczne gadżety” mające rozbawić i rozśmieszyć zestresowanego kawalera. 

Pomysły na wieczór kawalerski

Warto jednak pamiętać, że szczegółowa lista potrzebnych rzeczy ustalana jest zgodnie z przesłaniem imprezy, jej charakterem czy miejscem organizacji. Na tego rodzaju wieczór musi również przygotować się kawaler, który przede wszystkim nie może zapomnieć o dobrym humorze i nastawieniu. Reszta już jest zależna od samego pomysłu. 

Co zabrać na wieczór kawalerskiJednym z najpopularniejszych wieczorów jest organizacja zabawy w klubie muzycznym czy pubie. To właśnie tam panowie spędzają relaksujące chwile pijąc, tańcząc czy rozmawiając. W takiej sytuacji możliwe jest zarezerwowanie loży w ulubionym miejscu wraz z poczęstunkiem lub przemieszczanie się z jednego miejsca do drugiego robiąc popularnie nazywany “trip po klubach”.

Kolejnym ciekawym pomysłem jest zorganizowanie wieczoru z nutką adrenaliny – na sportowo. Gra w paintball, spływ raftingowy, offroad czy jazda szybkimi samochodami to idealne pomysły dla prawdziwych mężczyzn. Wieczór ten może zakończyć się biesiadą w plenerze, przy ognisku czy pod namiotami. Na tego rodzaju imprezę warto zabrać ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy, wiele zabaw i gier, ciepłe ubrania. Można również wykorzystać umiejętności i zdolności uczestników zabierając różnego rodzaju instrumenty muzyczne – gitara, ukulele, itp. 

Wieczory kawalerskie ze striptizem to dla wielu luksus na który można sobie pozwolić raz w życiu. Dlatego też profesjonalne firmy organizują tego rodzaju przyjęcia w eleganckich, często kipiących seksem i kasą miejscach. Zabawa w tego rodzaju klimacie jest naprawdę ostatnią oznaką wolności.