Add your content here
Add your content here

Co postawić na parapecie okna?

Co postawić na parapecie okna?

Każdy z nas chce zadbać o aranżację swojego mieszkania. Oczywiście urządzanie i modny design to nie wszystko. Chcemy też zadbać o praktyczny wymiar domowego wnętrza i utrzymywać w nim porządek każdego dnia. Niemałe znaczenie odgrywa to jak ustawimy meble i w jaki sposób będziemy przechowywać wszystkie przedmioty. Oto krótki poradnik, który może okazać się pomocny, jeśli właśnie zastanawiasz się, co postawić na parapecie okna, jak rozmieścić meble i co warte jest wyeksponowania na regale czy półkach.

 

Co postawić na parapecie okna?Znajdź szczególne miejsce dla ulubionych przedmiotów

Niektórzy z nas mają sporo cennych pamiątek, inni stawiają raczej na minimalizm i nowoczesne wzornictwo, w którym mile widziany jest umiar. Niezależnie od tego, do której grupy osób należysz, z pewnością chcesz zadbać o to, aby w Twoim domu było to, co dla Ciebie cenne i wyjątkowe. Pewne przedmioty chcemy wyeksponować, ponieważ ich estetyka szczególnie trafnie koresponduje z naszym wyczuciem stylu. Parapet to dobre miejsce nie tylko na rośliny doniczkowe, ale również na fantazyjne figurki czy ozdobne lampiony. Część osób na pytanie co postawić na parapecie okna, odpowie, że głownie kwiaty w pięknych doniczkach. Jeśli parapet jest szeroki można zmieścić na nim naprawdę sporo, ale dobrze jest pamiętać o umiarze. Zbyt dużo rzeczy może zepsuć cały efekt, a tego przecież nie chcemy.  Jeśli jesteś wielkim miłośnikiem książek, możesz ustawić na regale lub parapecie kilka pozycji, które czytasz obecnie. Książki dodają wnętrzu uroku i kameralnego charakteru i wcale nie muszą mieć wyjątkowej oprawy, aby cieszyć nasze oko. Najważniejsze jest to, aby w swoim domu czuć się najlepiej. Czasem wbrew temu, co dyktują trendy lepiej zadbać o własne potrzeby i funkcjonalność, która spodoba się wszystkim domownikom. Nie musisz wydawać całej fortuny, aby stworzyć przytulne wnętrze. Niektóre dodatki są bardzo tanie, a część rzeczy możesz przecież zrobić samodzielnie. Taka personalizacja wnętrza to dobry kierunek w aranżowaniu mieszkania.

 

Gustowne pomysły na podkreślenie oprawy okna

Jeśli nie masz koncepcji na aranżację, możesz zdecydować się na współpracę z projektantem, który pomoże sprytnie urządzić mieszkanie. Czasem potrzebujemy podpowiedzi kogoś z zewnątrz, ze świeżym spojrzeniem i większą wyobraźnią. Dekoratorzy wnętrz uwzględniają potrzeby domowników kiedy przygotowują wstępne projekty, a ich świetne pomysły mogą nas bardzo mile zaskoczyć. Jeśli urządziłeś już większość wnętrza, ale Twoje parapety nadal świecą pustkami, warto poświęcić im trochę czasu i uwagi. Wiele zależy od tego, z czego zostały wykonane i jaki jest ich ogólny charakter. Parapety drewniane mają w sobie ponadczasowe piękno i same w sobie są już wielką ozdobą. Co postawić na parapecie okna, który został wykonany z drewna? No cóż, mamy naprawdę sporo możliwości. Interesująco będą wyglądały fotografie lub ulubione grafiki. Kluczowe jest dopasowanie kolorystyczne. Powiedzmy jednak również coś o wartościach użytkowych. Okna często otwieramy, aby wpuścić do mieszkania trochę świeżego powietrza i promieni słońca. Trzeba więc tak ustawiać na parapecie nasze dekoracje, aby nie utrudniały nam codziennego wietrzenia. Część osób ma w swoim domu sporo okien. To nie tylko większa powierzchnia do mycia, ale również więcej światła i możliwości, aby wykazać się kreatywnością oraz inwencją. Ponadto, jeśli okna wychodzą na południe, w Twoim mieszkaniu jest sporo światła, a więc przez cały dzień jest w nim przyjemnie jasno. Latem trzeba wtedy pamiętać o tym, że niektóre przedmioty mogą wyblaknąć od nadmiernego słońca. Bezpiecznie więc będzie wtedy spuszczać rolety lub przenieść część przedmiotów w inne miejsce. 

 

W dobrym stylu i funkcjonalnie

Wiele osób miesza style w swoich mieszkaniach, co przynosi całkiem niezłe efekty. Trzeba oczywiście robić to w sposób wyważony, ale jeśli masz koncepcję na wystrój mieszkania z pewnością uda Ci się osiągnąć wymarzony design. Oprawa okna http://okna-pcv.org/ to nie tylko parapet, ale również rolety, zasłony czy firanki. Co wybrać? Odpowiedź nie jest oczywista, bo każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. Zasłony i firanki to przede wszystkim walory estetyczne. Dobrze dopasowana tkanina dodaje wnętrzom wdzięku i odbiera im surowy ton. Co postawić na parapecie okna, żeby firany i zasłony dobrze korespondowały z całością? Jeśli chcemy wyeksponować na okiennym parapecie dekoracje, najlepiej wybrać firanki, które nie przysłonią naszej ekspozycji, ale będą dla niej atrakcyjnym uzupełnieniem. Wieczorami zazwyczaj korzystamy z rolet lub zasłon. W ten sposób zyskujemy poczucie prywatności i chronimy się w pewnym stopniu przed bodźcami z zewnątrz. W domu chcemy w końcu wypocząć i cieszyć się spokojem w gronie najbliższych. Jeśli już wiesz co postawić na parapecie okna, czas na zakupy. Asortyment w sieci jest naprawdę szeroki więc z powodzeniem znajdziesz to, co najtrafniej wpisze się w Twoje potrzeby. Warto szukać promocji i wyprzedaży, aby cieszyć się zrównoważonym budżetem i pięknym mieszkaniem, do którego chce się wracać.